Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł zapory drogowe – najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 12.12.2023

Oławscy kryminalni zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież zapór drogowych. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili, że mieszkaniec Oławy jest również poszukiwany listem gończym. Zatrzymany mężczyzna na sprawę sądową będzie oczekiwał w areszcie, nie uniknie również odpowiedzialności za kradzież, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Odzyskanie rzeczy niedługo wrócą do właściciela. 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oławskiej jednostki zatrzymali na terenie miasta 39-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Oławy był podejrzewany o kradzież w Oławie 8 sztuk zapór drogowych ochronnych, powodując straty o wartości blisko 3 tysięcy złotych.

Dobre rozpoznanie operacyjne doprowadziło do odzyskania skradzionych przedmiotów, które 39-latek ukrył w przydomowej komórce gospodarczej.

Nie był to jednak jedyny problem zatrzymanego. Podczas dalszych czynności okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Oławie, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

39-latek po czynnościach został doprowadzony do Aresztu Śledczego, gdzie spędzi ponad 2 lata. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności karnej za kradzież cudzego mienia, za co grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony