Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Inwestował” w kryptowaluty – stracił pieniądze

Data publikacji 12.12.2023

Po kilku miesiącach rozmów telefonicznych, konwersacji za pomocą komunikatorów internetowych i dziesiątkach przesyłanych wiadomości e-mail czujność 57-letniego mężczyzny została uśpiona. W wyniku czego mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego stracił prawie 90 tysięcy złotych, bo uwierzył, że od dłuższego czasu „inwestuje” w kryptowaluty. Kamiennogórscy policjanci ostrzegają – nie daj się oszukać!

Nieustannie korzystamy z udogodnień, jakie przynosi nam sieć internetowa. Przenosimy wiele aspektów swojego życia w świat wirtualny, a tam niestety bardzo łatwo uwierzyć w kłamstwa i stracić nie tylko wiarę w ludzi, ale też niezwykle szybko można stracić oszczędności, które zbieraliśmy wiele lat.

Do kamiennogórskiej jednostki zgłosił się 57-latek, który po kilku miesiącach korespondencji zorientował się, że inwestycje w kryptowaluty, do których został namówiony, są fikcją. Oszuści nie przebierali w środkach i uwiarygodniali swoją historię za pomocą połączeń telefonicznych, przy pomocy komunikatorów czy wysyłanych wiadomości e-mail. W trakcie tych rozmów pokrzywdzony otrzymywał instrukcje, w jaki sposób przelewać pieniądze na rzekome inwestycje, a dodatkowo zainstalował na swoim urządzeniu aplikację do zdalnego dostępu. Niestety straty poszkodowanego wyniosły prawie 90 tysięcy złotych!

Kamiennogórska policja przypomina, żeby nie ufać reklamom znalezionym w Internecie. Należy najpierw sprawdzić stronę, firmę i nie dać się przekonać do szybkiej „inwestycji”, która stanowi jednorazową i niepowtarzalną okazję. Jeśli jesteś namawiany do tego typu działań, nigdy nie postępuj pochopnie. Nie instaluj na swoich urządzeniach aplikacji do zdalnego dostępu – utracisz kontrolę nad swoim telefonem czy komputerem.

Pamiętaj, że inwestycje zawsze obarczone są ryzykiem. Jeśli ktoś mówi inaczej, zwyczajnie kłamie. Nie daj się oszukać!

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Powrót na górę strony