Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze z Warszawy wpadli na „gościnnych występach” w Lubinie

Data publikacji 12.12.2023

Lubińscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy, którzy w jednym ze sklepów usiłowali ukraść telefony komórkowe. Sprawcy włamali się do szafy pancernej i przygotowali przedmioty do wyniesienia, ale ich przestępczy czyn przerwali funkcjonariusze. Obaj podejrzani trafili do policyjnej celi. Straty jakie spowodowali swoim działaniem oszacowano na ponad 16 tysięcy złotych. W torbie jednego z zatrzymanych mundurowi ujawnili nowe telefony o wartości ponad 20 tysięcy złotych. Za swoje występki mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem, a za kradzież z włamaniem grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wonności.

W środku nocy oficer dyżurny lubińskiej komendy Policji otrzymał informację, że prawdopodobnie doszło do włamania do obiektu handlowego na terenie miasta. Wiadomość o włamaniu natychmiast została przekazana do wszystkich patroli i po chwili byli już na miejscu mundurowi z Wydziału Prewencji. Funkcjonariusze zauważyli ślady włamania i uszkodzone drzwi do salonu, a z jego wnętrza dobiegały hałasy. Mundurowi w sklepie zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich trzymał łom. Policjanci natychmiast obezwładnili i zatrzymali włamywaczy, a okazali się nimi być dwaj mieszkańcy Warszawy w wieku 38 i 47 lat.

Stróże prawa ujawnili uszkodzoną szafę pancerną, z której sprawcy nie zdążyli ukraść wszystkich telefonów. W torbie jednego z nich funkcjonariusze znaleźli 13 sztuk różnych modeli telefonów o wartości ponad 20 tysięcy złotych. Na miejscu zdarzenia mundurowi zabezpieczyli także dwa łomy, dwie torby sportowe, do której sprawcy ładowali swój łup, a także inne narzędzia i dwa rowery, którymi jak się okazało, podejrzani przyjechali na włamanie.

Pracownik salonu wycenił na kwotę około 16 tysięcy złotych straty jakie spowodowali podejrzani uszkodzeniem drzwi wejściowych i szafy pancernej

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Jak ustalili śledczy, obaj niejednokrotnie przewijali się w policyjnej kartotece. Teraz za kradzież z włamaniem może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony