Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był poszukiwany, miał przy sobie narkotyki, a w domu jeszcze...

Data publikacji 13.12.2023

Kolejne skuteczne działaniami wymierzone w przestępczość narkotykową mają na swoim koncie policjanci z powiatu średzkiego. Jak widać surowe kary nie odstraszają amatorów środków odurzających, a funkcjonariusze w dalszym ciągu zatrzymują osoby zajmujące się tym przestępczym procederem i zabezpieczają posiadane przez nich narkotyki. Tym razem do policyjnego depozytu trafił ponad kilogram różnego rodzaju substancji odurzających.

Jeden z jesienno-zimowych wieczorów zakończył się dla jednego z mieszkańców powiatu średzkiego w... policyjnym areszcie. Policjanci ze Środy Śląskiej zatrzymali 33-latka w związku z tym, że był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności na okres blisko 1,5 roku. To jednak nie wszystko. Podczas interwencji mundurowi znaleźli przy mężczyźnie środki odurzające. Jak się później okazało, zatrzymany miał ich o wiele więcej, bowiem w jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków!

33-latek przechowywał je w słoikach i w reklamówkach na zakupy. Była to głównie marihuana, amfetamina oraz metamfetamina w ilości blisko 1,1 kg.   

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat pozbawienia wolności. O losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń
tel. kom. 693 726 093

Powrót na górę strony