Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

26-latek zaatakował 59-latka i ukradł mu głośnik oraz telefon komórkowy

Data publikacji 15.12.2023

Podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Głuszycy i odpowie przed sądem za dokonanie rozboju. Mężczyzna najpierw pobił swojego znajomego, z którym wcześniej spożywał alkohol, a następnie zabrał mu głośnik i telefon komórkowy. Decyzją sądu 26-latek został tymczasowo aresztowany na najbliższe dwa miesiące. Teraz grozić może mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Głuszycy, gdzie w jednym z mieszkań 26-latek spotkał się z 59-latkiem. W pewnym momencie, podczas spożywania alkoholu, młodszy z mężczyzn zaatakował starszego, uderzając pięścią w głowę i przewracając na podłogę. W ten sposób sprawca doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności, a następnie ukradł mu telefon komórkowy oraz głośnik o łącznej wartości 900 złotych i uciekł.

Zastraszony 59-latek ostatecznie zgłosił sprawę miejscowym policjantom dopiero dzień później. Funkcjonariusze z tej jednostki, po otrzymaniu informacji o rozboju, rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu sprawcy. Działania przeprowadzone przez mundurowych pozwoliły na zatrzymanie przestępcy w Jedlinie-Zdroju.

Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju. Teraz grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności, ale może być ona dużo wyższa, gdyż popełnił czyn zabroniony w warunkach powrotu do przestępstwa. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, dzięki zgromadzonemu przez śledczych materiałowi dowodowemu oraz wnioskowi prokuratora, w stosunku do podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa najbliższe miesiące.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony