Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka 

Data publikacji 18.12.2023

Obywatelskim ujęciem, a chwilę później policyjnym zatrzymaniem, zakończyła się podróż nietrzeźwego 50-latka. Mieszkaniec gminy Grębocice swoją niebezpieczną jazdę przerwał, uderzając w budkę sterowniczą zainstalowaną przy przejeździe kolejowym nieopodal Retkowa. Okazało się, że mężczyzna, któremu na obecnym etapie postępowania grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Nic nie zapowiadało, że kierowca mercedesa zakończy jazdę na budce ze sprzętem potrzebnym do sterowania sygnalizacją świetlną przejazdu kolejowego, ale tak się właśnie stało. Swoim samochodem, bezpośrednio za wspomnianym dostawczakiem niemieckiego producenta, jechał naoczny świadek zdarzenia, który bez wahania zatrzymał swoje auto i ruszył, by sprawdzić stan kierowcy. Gdy zauważył, że 50-letni sprawca zdarzenia jest pod wpływem alkoholu, natychmiast wyciągnął ze stacyjki kluczyki i powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze niezwłocznie odpowiedzieli na zgłoszenie. Badanie wykazało, że ujęty mieszkaniec gminy Grębocice miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu! Zatrzymany mężczyzna musi się teraz liczyć z karą do 3 lat pozbawienia wolności, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

Pamiętajmy! Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, którego konsekwencje często ponosi nie tylko kierowca, ale również pasażerowie i inni przypadkowi użytkownicy dróg. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych uczestników dróg często są tragiczne w skutkach, dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy, reagujmy. Zadzwońmy na numer alarmowy 112 i o naszych podejrzeniach poinformujmy policjantów.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Polkowicach
asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

Powrót na górę strony