Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelińscy policjanci zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie, zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, zabezpieczyli blisko 100 sztuk odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Swoje produkty mężczyzna oferował do sprzedaży za bardzo niską cenę. Tego typu naruszenie obowiązujących przepisów zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat więzienia.

Strzelińscy policjanci uzyskali informacje na temat osoby, która od pewnego czasu na terenie Strzelina prowadzi sprzedaż odzieży z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Na tej podstawie w miniony piątek 15 grudnia br., funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego podejrzewanego o ten proceder.

W toku prowadzonych czynności śledczy zabezpieczyli blisko 100 sztuk odzieży w postaci koszulek, bluz, spodni oraz kurtek. Dokładne sprawdzenie potwierdziło, że zabezpieczona odzież różnych marek posiada podrobione znaki towarowe. Jak ustalono swoje produkty oferował do sprzedaży za bardzo niską cenę.

Zebrany do sprawy materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia mężczyźnie stosownego zarzutu związanego z naruszeniem przepisów z ustawy o ochronie prawa własności przemysłowej.

O losie mężczyzn zadecyduje prokurator. Przypominamy sprzedaż „podróbek” zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat więzienia.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

  • bluzy poskładane na stole
  • bluzy poskładane na stole
  • kurtka
Powrót na górę strony