Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Para nietrzeźwych seniorów wybrała się samochodem na zakupy

Data publikacji 19.12.2023

Policjanci z jeleniogórskiej drogówki zatrzymali parę seniorów, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu wybrali się swoim pojazdem na zakupy. Mąż kierował w drodze do sklepu, a żona podczas powrotu do domu. Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało w organizmie mężczyzny blisko 2 promile, a kobiety ponad 1 promil alkoholu. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 70-letnią kobietę i 71-letniego mężczyznę podejrzewanych o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W minioną niedzielę w godzinach popołudniowych policjanci pojechali na zgłoszenie, według którego kierujący pojazdem marki Volkswagen Transporter, najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Mężczyzna pod jednym z jeleniogórskich marketów parkując samochód omal nie potrącił pieszego, a kiedy ten zwrócił mu uwagę zaczął go wyzywać. W aucie wraz z kierowcą jechała pasażerka, z którą następnie mężczyzna udał się na zakupy.

Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, pojazd wyjeżdżał z parkingu, ale okazało się, że za kierownicą siedziała już kobieta, a pasażerem był mężczyzna. Mundurowi zatrzymali kierującą do kontroli i okazało się, że autem podróżowało małżeństwo. Od pary wyraźnie czuć było woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie mężczyzny blisko 2 promile, a kobiety ponad 1 promil. Dodatkowo podczas czynności okazało się, że 71-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego małżonce zostały one zatrzymane.

Para seniorów za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem, a grozić im może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony