Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne patrole narciarskie będą dbać o bezpieczeństwo na stokach Czarnej Góry, Zieleńca i Sokolca

Data publikacji 20.12.2023

Policjanci z powiatu kłodzkiego jak co roku pełnić będą służby na terenach stacji narciarskich w Zieleńcu, Czarnej Górze i Sokolcu. Funkcjonariusze przede wszystkim zadbają o bezpieczeństwo i porządek na stokach i w ich rejonach. Reagować będą na sytuacje niebezpieczne i zachowania niezgodne z prawem, jak również promować odpowiedzialne postawy wśród miłośników zimowego szaleństwa. Wczoraj funkcjonariusze uczestniczyli w szkoleniu poprzedzającym sezon narciarskich patroli policyjnych.

Policjantów na nartach spotkamy w powiecie kłodzkim na stokach Czarnej Góry, Zieleńca i Sokolca. Mundurowi czuwać będą nad bezpieczeństwem amatorów zimowych sportów. Jak co roku do podstawowych zadań funkcjonariuszy na szlakach i nartostradach należą działania prewencyjne związane z czuwaniem nad bezpieczeństwem turystów oraz porządkiem publicznym. Funkcjonariusze zwrócą uwagę na sprzęt, który narciarzom zdarza się pozostawić bez opieki, a także na osoby podejrzanie się zachowujące.

Policjanci apelują do wszystkich, którzy wybierają na stoki narciarskiej o zachowanie zdrowego rozsądku i dobre przygotowanie do panujących warunków atmosferycznych. Ponadto przypominają, że dzieci i młodzież do 16 roku życia mają obowiązek jazdy na nartach i deskach snowboardowych w kaskach ochronnych. Odpowiedzialność na stoku ponoszą rodzice lub opiekunowie dzieci (m.in. opiekunowie dzieci podczas zimowisk). Zgodnie z obowiązującymi przepisami przewidziane są kary dla narciarzy i snowboardzistów, którzy wejdą na stok pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Grozi za to grzywna. Zarządzający terenem narciarskim może również zakazać wstępu albo nakazać opuszczenie trasy osobie, której zachowanie wyraźnie wskazuje, że jest nietrzeźwa lub odurzona narkotykami.

Mundurowi apelują o odpowiedzialną postawę i kulturę nie tylko na stoku, ale też w kolejkach do wyciągu.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony