Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny dowód empatii i dobrego serca policjantów z Lubina

Data publikacji 20.12.2023

Każdy policjant wie, że niesienie pomocy innym daje ogromną satysfakcję, a uśmiech na twarzy dziecka to największa nagroda, jaką mogą za swój dar otrzymać funkcjonariusze. Dlatego też policjanci i pracownicy Policji chętnie włączyli się do akcji organizowanej przez firmę Deichmann na rzecz dzieci z domów dziecka. Przeprowadzili zbiórkę w jednostce i spełnili jedno z marzeń 7-letniej Kornelii przebywającej w placówce w Bąkowie, która napisała list do Świętego Mikołaja.

Już po raz trzeci, po otrzymaniu telefonu od inicjatorki p. Joanny Skoczylas funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Lubinie na czele z kierownictwem, włączyli się w akcję organizowaną przez firmę Deichmann pn. „ Zostań Świętym Mikołajem”. Policjanci oraz pracownicy Policji wcielili się w rolę św. Mikołaja i spełnili małe marzenie 7- letniej Kornelii, jednej z podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka w Bąkowie. Kornelcia marzyła o konkretnej lalce, która będzie jej towarzyszką i wspaniałą zabawką jednocześnie. Nie sposób było nie sprostać tak łatwemu zadaniu. Oprócz wymarzonej zabawki policjanci dołożyli do paczki słodkości oraz kilka gadżetów profilaktycznych, wywołując tym samym szczery uśmiech na twarzy tej pięknej dziewczynki.

Służyć i pomagać, a także spełniać marzenia tych, którym życie nie szczędziło smutków, to motto, które przyświeca lubińskim funkcjonariuszom - a warto wspomnieć, że nie jest to ich jedyna tegoroczna pomoc przedświąteczna dzieciom.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubinie
st. asp. Krzysztof Pawlik
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony