Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca przestępstw rozbójniczych zatrzymany przez policjantów z wrocławskiego komisariatu kolejowego

Data publikacji 21.12.2023

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące decyzją sądu został zastosowany wobec 20-letniego sprawcy przestępstw rozbójniczych i licznych kradzieży mienia. To działania policjantów z Komisariatu Kolejowego KWP we Wrocławiu doprowadziły do jego zatrzymania na terenie Dworca PKP w stolicy Dolnego Śląska.

Rozbój, wymuszenie rozbójnicze i liczne kradzieże to przestępstwa, za które odpowie przed sądem 20-letni mieszkaniec podwrocławskiej gminy Kobierzyce.

Młody mężczyzna, podążając przestępczą ścieżką większości zarzuconych mu czynów dopuścił się w grudniu na największej stacji kolejowej we Wrocławiu – Dworcu PKP przy ulicy Piłsudskiego, a jedno z jego działań tam miało swój początek. 

To właśnie na dworcu nawiązał kontakt z mężczyzną, który miał go przewieść swoim pojazdem na jedną z wrocławskich ulic. Podczas podróży zaatakował kierującego, doprowadzając go do stanu bezbronności. Napastnik użył wówczas noża, gazu pieprzowego i przemocy fizycznej, powodując u pokrzywdzonego naruszenie czynności narządów jego ciała. Łupem 20-latka padło wtedy mienie w postaci m.in. produktów spożywczych i papierosów o łącznej wartości przekraczającej 300 złotych. Jakby czynów niezgodnych z prawem było mało, mieszkaniec gminy Kobierzyce zniszczył także wyposażenie pojazdu francuskiego producenta, powodując straty w kwocie około 1000 złotych.

Chwilę przed dokonaniem tego przestępstwa 20-latek przy pomocy noża zagroził 19-latkowi, który w obawie o swoje zdrowie i życie wydał napastnikowi 50 złotych. Na szczęście w tym przypadku zakończyło się tylko na utracie środków pieniężnych.

Po zatrzymaniu policjanci udowodnili mężczyźnie także kilkukrotne kradzieże mienia z jednego z popularnych dyskontów. Łącznie podczas tych niezgodnych z prawem wizyt w sklepie mężczyzna ukradł 23 kawy i 12 płynów do prania powodując straty wynoszące ponad 1300 złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty związane ze swoją przestępczą działalnością, a decyzją wrocławskiego sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Zgodnie z aktualnymi przepisami młody mężczyzna może spędzić za kratkami nawet 20 lat.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Źródło: Komisariat Kolejowy KWP we Wrocławiu

Film Sprawca przestępstw rozbójniczych zatrzymany przez policjantów z wrocławskiego komisariatu kolejowego

Opis filmu: Deskrypcja w załączeniu

Pobierz plik Sprawca przestępstw rozbójniczych zatrzymany przez policjantów z wrocławskiego komisariatu kolejowego (format mp4 - rozmiar 35.82 MB)

Powrót na górę strony