Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywni sprawcy pobicia trafili do policyjnego aresztu

Data publikacji 21.12.2023

Miliccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w środku dnia w centrum miasta przy jednym z marketów wspólnie pobili 35-letniego mieszkańca Milicza. Podejrzani mężczyźni zostali objęci przez prokuratora wolnościowymi środkami zapobiegawczymi. Grożą im surowe kary, a jeden z podejrzanych może usłyszeć wyższy wyrok, bo będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo w ramach recydywy.

W poniedziałek 18 grudnia kilka minut przed godziną 16 policjanci zostali powiadomieni, że na parkingu tuż obok jednego z marketów spożywczych przy ulicy Trzebnickiej w Miliczu doszło do pobicia mężczyzny. Policjanci w trakcie interwencji ustalili, że dwaj napastnicy dotkliwie pobili 35-letniego mieszkańca miasta, bijąc go pięściami po głowie. Gdy pokrzywdzony upadł, jeden ze sprawców, wykazując się dużą agresją, kopał go po głowie i po całym ciele. Po chwili napastnicy uciekli, pozostawiając na miejscu pobitego mężczyznę. Na szczęście pokrzywdzonemu nie stało się nic poważnego, a doznane obrażenia głowy nie zagrażały jego zdrowiu i życiu.

Bezpośrednio po zgłoszeniu tego pobicia policjanci pojechali do miejsca zamieszkania jednego z ustalonych napastników, gdzie zastali i natychmiast zatrzymali 38-letniego mieszkańca Milicza. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono ponad 1,7 promila alkoholu. Do czasu wytrzeźwienia został umieszczony w policyjnym areszcie. Zatrzymanie drugiego z mężczyzn podejrzewanych o udział w pobiciu było już tylko kwestią czasu. Tego samego dnia około godziny 20 w pobliżu milickiego dworca kolejowego policjanci zauważyli mężczyznę, który rysopisem odpowiadał poszukiwanemu agresorowi. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec województwa opolskiego, który przyjechał do Milicza odwiedzić swojego kompana, z którym wcześniej przebywał w więzieniu. Także on do czasu wyjaśnienia okoliczności pobicia trafił do celi policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu publicznie i bez powodu pobicia mieszkańca Milicza narażając go przy tym na utratę zdrowia. Prokurator zastosował wobec podejrzanych wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych, zakazu opuszczania kraju i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Po przesłuchaniach podejrzani zostali zwolnieni. Grożą im kolejne kilkuletnie pobyty za więziennymi murami. Ponadto podejrzanemu 28-latkowi grozi jeszcze wyższa kara, gdyż będzie on odpowiadał przed sądem jako recydywista, który odbywał już wyrok pozbawienia wolności za podobne umyślne przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Postępowanie jest w toku – policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego przestępstwa.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Miliczu
podinspektor Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony