Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł odkurzacz przemysłowy i chciał go sprzedać, po odbiór przyjechał właściciel z Policją

Data publikacji 22.12.2023

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu mieszkańcowi powiatu legnickiego, który podczas przeładunku towaru na terenie jednej z firm ukradł dwa odkurzacze przemysłowe o łącznej wartości 27 tysięcy złotych. Właściciel zauważył sprzęt wystawiony na sprzedaż na jednym z portali i natychmiast powiadomił legnicką komendę o kradzieży. Ku zaskoczeniu 33-latka po odbiór odkurzacza przyjechała Policja.

W minioną niedzielę legniccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży dwóch odkurzaczy przemysłowych o łącznej wartości 27 tysięcy złotych. Właściciel i jednocześnie dystrybutor odkurzaczy, przeglądając portal sprzedażowy, zauważył wystawione na sprzedaż dwa urządzenia, tego samego typu jak on oferował, w bardzo zaniżonej cenie. Mężczyzna zainteresował się tym i ustalił, że dwa odkurzacze zostały skradzione podczas przeładunku towaru na terenie jednej z legnickich firm.

Pokrzywdzony zgłosił ten fakt policjantom z Legnicy, a następnie umówił się ze sprzedającym na obiór sprzętu. W umówione miejsce razem z właścicielem pojechali policjanci. Przypuszczenia się potwierdziły, gdyż odkurzacz, z którym zjawił się sprzedający, okazał się być jednym ze skradzionych.

33-latek został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji. Teraz podejrzany za swój występek odpowie przed sądem, a grożąca mu kara, to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony