Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie Świąt Bożego Narodzenia na terenie Dolnego Śląska

Data publikacji 27.12.2023

Blisko 3 tysiące różnego rodzaju interwencji przeprowadzili dolnośląscy policjanci w okresie Świąt Bożego Narodzenia i zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa 140 osób. Funkcjonariusze wyeliminowali także z ruchu 51 kierowców, którzy przemieszczali się pojazdami po spożyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali również 61 osób poszukiwanych, a na drogach obsługiwali 8 wypadków i 179 kolizji. Był to intensywny czas dla policjantów, a wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo na możliwie najwyższym poziomie wszystkim mieszkańcom naszego regionu.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia na terenie województwa dolnośląskiego przebiegły dość spokojnie. W ciągu trzech ostatnich dni funkcjonariusze interweniowali 2973 razy. Ruch na drogach był dość duży, policjanci obsłużyli 8 wypadków i 179 kolizji. Jest to liczba zdarzeń, jaką niejednokrotnie odnotowuje się w ciągu dni roboczych.

Niemniej jednak brak rozwagi i nonszalancja na drogach oraz nadmierna prędkość, to wciąż główne przyczyny tragicznych w skutkach zdarzeń, a do takich też doszło na terenie Dolnego Śląska m.in. w powiecie oleśnickim i świdnickim.
Jeden z wypadków miał miejsce na drodze powiatowej P1920 między miejscowościami Piszkawa a Bystre. Kierujący samochodem osobowym marki Audi z nieustalonej dotąd przyczyny stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Natomiast na drodze wojewódzkiej nr 382, między miejscowościami Nowy Jaworów a Stary Jaworów, 37-letni kierujący pojazdem marki Citroen z nieustalonej na tę chwilę przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z pojazdem ciężarowym marki Renault wraz z naczepą janmil. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący citroenem poniósł śmierć na miejscu.

Skutecznie prowadzone przez policjantów działania, pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu aż 51 osób, które pomimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.
Okres świąteczny to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu trzech minionych dni funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 140 osób. W ręce policjantów wpadło też 61 poszukiwanych.

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony