Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone kilka tysięcy porcji różnego rodzaju narkotyków, a ich właściciel tymczasowo aresztowany

Data publikacji 27.12.2023

Zabezpieczone ponad 5 tysięcy porcji handlowych marihuany, 240 porcji metamfetamin, haszysz i kokaina, a ich właściciel tymczasowo aresztowany, to efekt działań lubańskich policjantów oraz funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Narkotyki pochodziły z Królestwa Niderlandów, a zatrzymany do sprawy 36-latek podejrzany jest o wewnątrzwspólnotowe nabycie i posiadanie znacznych ilości substancji zabronionych. Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Lubaniu i aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Grozić mu może teraz kara nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Dzięki intensywnym działaniom podjętym przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu doszło do zatrzymania 36-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego podejrzanego o wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Zatrzymanie poprzedzone było szeroko zakrojoną pracą operacyjną, w wyniku której policjanci ustalili, że w grudniu bieżącego roku za pośrednictwem firmy kurierskiej do mieszkanki powiatu lubańskiego zostanie doręczona przesyłka z Królestwa Niderlandów. W paczce miały znajdować się narkotyki. Po odebraniu przez kobietę pakunku do akcji wkroczyli funkcjonariusze.

W przesyłce policjanci znaleźli ponad 2,5 tysiąca porcji handlowych marihuany. Jak się okazało, „towar” należał do syna kobiety. Nie były to jednak jedyne narkotyki, jakie posiadał mieszkaniec powiatu lubańskiego. Mundurowi w toku przeszukania znaleźli w jego miejscu zamieszkania haszysz, kokainę, metamfetaminę oraz marihuanę. Łącznie do policyjnego depozytu trafiło ponad 5 tysięcy porcji handlowych marihuany, 240 porcji metamfetaminy oraz blisko 19 gramów haszyszu i kokainy. Mundurowi zabezpieczyli również należący do 36-latka telefon komórkowy oraz gotówkę.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia i posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.74 MB)

Powrót na górę strony