Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził byłej partnerce, po czym ją okradł, ale na koncie ma jeszcze 11 innych czynów karalnych

Data publikacji 28.12.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o serię przestępstw przeciwko mieniu i groźby karalne. 32-latek między innymi okradł byłą partnerkę oraz groził jej pozbawieniem życia. Łupem mężczyzny padł jej samochód o wartości blisko 20 tysięcy złotych, który policjanci odnaleźli i zwrócili właścicielce. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji wspólnie z kryminalnymi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu oraz o groźby karalne.

Jeleniogórzanka powiadomiła, że została okradziona przez byłego partnera. Jego łupem padły karty kredytowe, telefon komórkowy, dokumenty oraz kluczyki do samochodu marki Audi, a potem i sam samochód. Jakby tego było mało, 32-latek kierował wobec niej groźby karalne.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwanie mężczyzny podejrzewanego o popełnienie tych czynów. W trakcie czynności mundurowi ustalili jego miejsce pobytu i dokonali jego zatrzymania. Następnie skierowali się do jednej z miejscowości w powiecie lwóweckim, gdzie odnaleźli skradziony pojazd, który po czynnościach przekazali właścicielce.

Funkcjonariusze ustalili, że 32-latek ma na koncie dodatkowo 11 innych przestępstw, takich jak kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz groźby karalne, których dopuścił się w Jeleniej Górze pod koniec br.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony