Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej

Data publikacji 29.12.2023

Policjantem jest się w każdej chwili, nawet w czasie wolnym od służby. Dowiódł tego funkcjonariusz Referatu Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, który będąc na dniu wolnym od służby, zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariusza zatrzymany złodziej stanie teraz przed sądem.

Mundurowy z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, przebywający na dniu wolnym od służby, udał się do jednego z marketów usytuowanych na terenie Jawora. W trakcie zakupów zobaczył mężczyznę, który rozglądając się nerwowo, schował do swojego plecaka dwa mleka dziecięce oraz perfumy. Następnie złodziej wziął z półki butelkę wina, za którą zapłacił, a następnie przeszedł linię kas i z „łupem” ukrytym na plecach skierował się do wyjścia. Policjant pobiegł za mężczyzną i zatrzymał go jeszcze na terenie sklepu.

Przybyły na miejsce patrol zatrzymał sprawcę kradzieży i doprowadził go do jaworskiej komendy. Złodziejem okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu średzkiego.

Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji jaworskiego funkcjonariusza mienie o wartości blisko 180 złotych zostało odzyskane i wróciło na sklepowe półki, a sprawca wkrótce usłyszy zarzut.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna odpowie teraz przed jaworskim sądem.


mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt.​​​​​​​ Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

Powrót na górę strony