Zatrzymany po pościgu - Bieżące informacje - Policja Dolnośląska

Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po pościgu

Data publikacji 29.12.2023

Po krótkim pościgu, w trakcie którego uciekinier spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu i wjechał w dwa samochody oraz budynek, policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy zatrzymali 47-latka z powiatu kamiennogórskiego. Mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo znajdował się pod wpływem narkotyków. Dalsze postępowanie za popełnione przez niego przestępstwa będą prowadzić kamiennogórscy policjanci, grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy, 28 grudnia 2023 roku, pełnili służbę na terenie powiatu kamiennogórskiego. Na jednej z ulic w Kamiennej Górze zauważyli kierującego, który na ich widok zaczął się nerwowo rozglądać. Postanowili sprawdzić powód tego zachowania i zatrzymać go do kontroli.

Mężczyzna jednak nie zamierzał poddać się czynnościom i rozpoczął ucieczkę. Przy ulicy Licealnej w Kamiennej Górze wjechał w betonowy słupek, a następnie w dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy i budynek. Na szczęście nikt podczas tych nieodpowiedzialnych manewrów nie ucierpiał. 47-latek został szybko obezwładniony i zatrzymany przez policjantów z Legnicy.

Jak się okazało, mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a tester wykonany przez legnickich mundurowych potwierdził ich przypuszczenia, że znajduje się pod wpływem narkotyków.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w związku ze spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez mieszkańca powiatu kamiennogórskiego nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 złotych.

Dalsze czynności związane z popełnionymi przez mężczyznę przestępstwami prowadzić będą policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
sierż. szt. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Powrót na górę strony