Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek z udziałem rowerzystów. Jeden zginął na miejscu, drugi trafił do szpitala

Data publikacji 29.12.2023

Lubińscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Obora – Szklary Górne. Na skutek odniesionych ran na miejscu zginął 48-letni cyklista, a jego 15-letni syn trafił do szpitala. Kierujący samochodem osobowym, który wjechał w rowerzystów, był trzeźwy, jednak wstępne badanie narkotesterem wykazało w jego organizmie obecność środków zabronionych. Przez kilka godzin na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci wraz z biegłym z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Funkcjonariusze ponawiają apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach oraz noszenie elementów odblaskowych.

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj, 28 grudnia, przed godziną 18:00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, 26–letni mężczyzna, jadąc od strony Obory w kierunku Szklar Górnych, najechał na jadących w tym samym kierunku rowerzystów. W wyniku tego zdarzenia 48-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego poniósł śmierć na miejscu, a jego 15-letni syn został przetransportowany do szpitala.

Kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń. W chwili wypadku był trzeźwy, jednak badanie na zawartość narkotyków w organizmie 26-latka wstępnie wykazało, że znajdował się on pod wpływem środków odurzających. W związku z tym została mu pobrana krew celem wykonania badań laboratoryjnych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Na miejscu przez kilka godzin, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z lubińskiej komendy powiatowej wraz z biegłym z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Śledczy będą teraz szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia, jak również to, czy rowerzyści byli prawidłowo oświetleni.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność i rozważną jazdę. Przede wszystkim od nas zależy nasze bezpieczeństwo.

Pamiętajmy również, że jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność. Dlatego apelujemy do pieszych i rowerzystów o noszenie kamizelek i innych elementów odblaskowych lub też latarki, kiedy poruszamy się po drogach. Takie postępowanie z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo i może uratować nam życie.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony