Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał z prędkością 125km/h w terenie zabudowanym, więc stracił prawo jazdy na trzy miesiące

Data publikacji 02.01.2024

Oleśniccy policjanci w okresie sylwestrowo-noworocznym dbali o to, aby każdy podróżujący mógł na drodze czuć się bezpiecznie, dlatego zdecydowanie reagowali na zauważone wykroczenia, zwłaszcza te, dotyczące przekraczanej prędkości. W ostatni dzień poprzedniego roku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki BMW. Mężczyzna poruszał się pojazdem w terenie zabudowanym z prędkością 125 km/h. Funkcjonariusze ukarali kierującego mandatem w kwocie 2500 złotych i 15 punktów karnych, dodatkowo na trzy miesiące zatrzymali jego prawo jazdy.

Okres sylwestrowo-noworoczny to każdego roku czas wytężonej pracy policjantów zwłaszcza ruchu drogowego. W trosce o bezpieczeństwo tych, którzy wyruszą na spotkania i zabawy sylwestrowe, na drogach wtedy można spotkać większą ilość policyjnych patroli. Funkcjonariusze za każdym razem reagują na zauważone wykroczenia, które są najczęstszą przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy w sposób rażący naruszają przepisy ruchu, muszą spodziewać się odpowiedniej reakcji ze strony funkcjonariuszy.

Tak też było w przypadku oleśnickich policjantów, którzy prowadzili pomiar prędkości poruszających się pojazdów w miejscowości Stradomia Wierzchnia. Tam też zauważyli pojazd marki BMW, który poruszał się zbyt szybko. Jego prędkość zmierzona w terenie zabudowanym wynosiła 125 km/h, czyli aż o 75 km/h za dużo.

Nieodpowiedzialne zachowanie 24-letniego kierowcy zakończyło się mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punkami karnymi. Dodatkowo mężczyzna stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci wciąż przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Włączmy myślenie, abyśmy szczęśliwe dojechali do celu. Niech nasz wyjazd nie będzie tym ostatnim!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Powrót na górę strony