Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany spowodował kolizję i uciekł. Szybko został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 03.01.2024

W kilkadziesiąt minut po kolizji w Tyńcu Legnickim policjanci zatrzymali sprawcę, który chciał uniknąć odpowiedzialności karnej i pijany uciekł z miejsca zdarzenia. Badanie wykazało, że 19-latek miał 1,3 promila alkoholu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzane pojazdów, wysoka grzywna oraz kara pieniężna.

Do zdarzenia drogowego doszło 1 stycznia br., około godziny 03.00 we wsi Tyniec. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki VW Polo uderzył w ogrodzenie na placu zabaw i uciekł z miejsca zdarzenia. Z informacji, które zgromadzili policjanci wynikało, że dwie osoby wysiadły z pojazdu i oddaliły się w kierunku Dzierżkowic. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do poszukiwań sprawcy.

Po chwili policjanci zauważyli idącą parę, która na ich widok przyśpieszyła kroku. Mundurowi natychmiast wysiedli z radiowozu, wylegitymowali oraz rozpytali osoby. Od kobiety i mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Z uwagi na podejrzenie, że mogli kierować samochodem, zatrzymano 18-latkę i jej 19-letniego partnera.

W toku wykonywanych czynności okazało się, że to mężczyzna, mając 1,3 promila alkoholu w organizmie, kierował pojazdem, nie posiadając wymaganych do tego uprawnień. Dodatkowo nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony