Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Schował się przed policjantami… w szafie

Data publikacji 05.01.2024

W trakcie pełnienia służby funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy nie tylko reagują na zgłaszane interwencje, ale także zatrzymują osoby poszukiwane. Wczoraj, realizując nakaz zatrzymania i doprowadzenia, policjanci dotarli do 37-letniego mieszkańca Legnicy, poszukiwanego listem gończym, który schował się w szafie. Na nic się zdała taka kryjówka, szybko trafił w ręce mundurowych i do aresztu, gdzie już wcześniej miał się stawić.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z wielu zadań Policji. Do jednostek w całym kraju niemal codziennie wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania i podejmują działania, głównie operacyjne, które mają na celu ustalenie miejsca przebywania takiej osoby.

Wczoraj po godzinie 12:00 policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego legnickiej komendy, celem realizacji jednego z nakazów zatrzymania i doprowadzenia zjawili się w jednym z mieszkań w Legnicy, gdzie miał przebywać poszukiwany mężczyzna.

Początek wizyty sugerował, że w tym właśnie mieszkaniu nie ma poszukiwanego 37-latka, był tam bowiem inny mężczyzna. Ale gdy policjanci weszli do środka i zaczęli się rozglądać, ujawnili schowanego w szafie kolejnego domownika. Był to właśnie 37-latek, który nie miał chęci na rozmowy z policjantami.

37-leni mieszkaniec Legnicy był poszukiwany listem gończym między innymi za kradzież z włamaniem, zgodnie z którym do odbycia miał łącznie jeden rok i czternaście dni kary pozbawienia wolności. Legniczanin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, skąd następnie trafi do Aresztu Śledczego.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony