Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki, które chciał wprowadzić na czarny rynek, ukrył w... lesie

Legniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniu 47-latka oraz specjalnie przygotowanej przez niego leśnej skrytce ponad 2 tys. porcji handlowych marihuany oraz ponad 100 porcji metamfetaminy. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w toku prowadzonych intensywnie czynności operacyjnych, uzyskali informacje dotyczące mężczyzny, który miał posiadać znaczne ilości zabronionych substancji.

Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Kunice. Podczas przeszukania lokalu zamieszkiwanego przez mężczyznę funkcjonariusze ujawnili ponad 100 porcji metamfetaminy. Jednak nie były to wszystkie środki odurzające, jakimi dysponował zatrzymany. Podczas dalszych czynności bowiem wyszło na jaw, że zrobił on również w lesie skrytkę, wkopując w ziemię rurę PCV zabezpieczoną od góry pokrywą i przysypując ją ściółką leśną, w której ukrył ponad 2 tys. porcji handlowych marihuany.

47-latek usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków przygotowanych celem wprowadzenia do obrotu. Za popełnione przestępstwo, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

  • Rura PCV wbita w ziemię wypełniona narkotykami.
  • Wyciągnięta z ziemi schowek-rura PCV.
  • Marihuana w woreczkach rozłożona na kartce.
Powrót na górę strony