Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

42-latek wziął pożyczkę, ale nie zamierzał jej spłacać. Teraz odpowie za oszustwo

Data publikacji 10.01.2024

W wyniku działań operacyjnych i procesowych funkcjonariusze walczący na co dzień z przestępczością gospodarczą postawili zarzut oszustwa 42-latkowi, który w lutym zeszłego roku doprowadził do niekorzystnego rozporządzania mieniem ogólnopolską placówkę parabankową. Przypominamy! Jeżeli bierzesz pożyczkę, a nie zamierzasz jej spłacać, odpowiadasz za oszustwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Wałbrzyscy funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że 2 lutego zeszłego roku podejrzany złożył wniosek do jednej z firm oferującej pożyczki. Po weryfikacji 42-letni mieszkaniec Wałbrzycha otrzymał ją w kwocie 9 tysięcy złotych. Okazało się, że podejrzany nie zamierzał spłacać długu, a sam wyjechał za granicę. Na konto parabanku do teraz nie wpłynęła żadna rata. Mundurowi potwierdzili więc, że celem mężczyzny było po prostu wzbogacenie się kosztem parabanku.

Kiedy mężczyzna wrócił do Polski, trafił ostatecznie na przesłuchanie do wałbrzyskiej komendy i usłyszał zarzut. Teraz 42-latek odpowie przed sądem za działanie mające na celu osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie firmy do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem. Wałbrzyszanin może teraz spędzić za kratami 8 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony