Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służba z pasją - IX Górski Zimowy Maraton Ślężański z udziałem strzelińskich policjantów

Data publikacji 16.01.2024

Po raz kolejny dali powody do dumy swoim rodzinom, kolegom oraz przełożonym strzelińskiej komendy. Na co dzień zakładają policyjne mundury i z oddaniem pełnią obowiązki służbowe w Wydziale Prewencji na rzecz lokalnego społeczeństwa. Policjanci strzelińskiej jednostki wzięli udział w IX Górskim Zimowym Maratonie Ślężańskim. Pomimo zimowej aury i niesprzyjających warunków atmosferycznych przebiegli pełen dystans 43 kilometrów. Sobotni udział w maratonie był elementem przygotowania strzelińskich mundurowych do większego przedsięwzięcia, którym jest udział w ultramaratonie górskim pod nazwą „3xŚnieżka = 1xMont Blanc”.

Mundur fascynował ich niemalże od zawsze, ale zanim założyli policyjne uniformy z zaangażowaniem oddali się swoim pasjom. Aspirant Jarosław Psiurski jest Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji. Swoją przygodę z aktywnością fizyczną zaczął podobnie jak większość policjantów od piłki nożnej. Stopniowo swoje zainteresowania rozszerzył o sporty siłowe również z wieloma sukcesami na swoim koncie. Jednak już kilka lat temu to bieganie skradło serce naszego kolegi.

Aspirant sztabowy Krystian Zacierka jest koordynatorem Zespołu do spraw Wykroczeń, od początku jego aktywność fizyczna związana jest właśnie z bieganiem. Nasz kolega początkowo brał udział w lokalnych zawodach, aby z powodzeniem rozwinąć swoją pasję na szczeblu krajowym jak również międzynarodowym.

Sierżant sztabowy Marcin Mucha na co dzień jest Asystentem do spraw Organizacji Służby i do jego obowiązków należy koordynacja pracy poszczególnych komórek Wydziału Prewencji. Marcin swoją przygodę z aktywnością fizyczną zaczynał od sportów siłowych. Po kilku latach zaczął aktywnie spędzać czas na bieżni, co zaowocowało sporą ilością odznaczeń, pucharów oraz wyróżnień.

Nasi policjanci łączą służbę ze swoim zainteresowaniami i na każdym kroku swoją aktywnością zachęca innych, aby poszli w ich ślady. Pasja nauczyła ich dyscypliny oraz samodoskonalenia na wielu płaszczyznach. W minioną sobotę nasi koledzy brali udział w IX Górskim Zimowym Maratonie Ślężańskim. Pomimo zimowej aury i niesprzyjających warunków atmosferycznych przebiegli pełen dystans 43 kilometrów w ślężańskim paśmie górskim. Kiedy dobiegli do mety pomimo tego, że zmęczeni, byli bardzo zadowoleni z osiągniętych przez siebie czasów.

Co prawda w chwili obecnej nasi koledzy nie są jeszcze w szczytowej formie, gdyż jak sami przyznają sobotni udział w maratonie był elementem przygotowania do większego przedsięwzięcia, którym jest udział w lipcowym ultramaratonie górskim pod nazwą „3xŚnieżka = 1xMont Blanc”.

Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za Naszych kolegów oraz życzyć dalszych sukcesów.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
st. asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony