Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16 zarzutów za kradzieże usłyszał zatrzymany przez policjantów mieszkaniec Legnicy

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozić może 20-latkowi mającemu na swoim koncie m.in. kradzieże sklepowe, kradzieże z włamaniem do pojazdów, oszustwa oraz przywłaszczenie i posługiwanie się znalezioną kartą bankomatową. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów z Legnicy materiału dowodowego, usłyszał on łącznie szesnaście zarzutów. Wpadł w ręce mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, niemal bezpośrednio po kradzieży telefonu, do której doszło w jednym z miejscowych sklepów. Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Sytuacja miała miejsce w miniony poniedziałek, kiedy to policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali 20-letniego mieszkańca miasta podejrzewanego o kradzież telefonu komórkowego. Jak potwierdzili, skradł go chwilę wcześniej z jednego z legnickich sklepów. Podczas zatrzymania i przeszukania, funkcjonariusze ujawnili przy nim także dokumenty pojazdu, które pochodziły z innej kradzieży z włamaniem.

Następnie do działań w tej sprawie, przystąpili już policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, którzy na podstawie zgromadzonych wcześniej materiałów udowodnili 20-latkowi inne czyny karalne. Dokonanie m.in. w styczniu br. trzech kradzieży z włamaniem do pojazdów oraz dziesięciokrotne posłużenie się przywłaszczoną kartą bankomatową.

Wynikiem dalszej pracy funkcjonariuszy, tym razem specjalistów z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie Legnicy i powiatu, było udowodnienie mężczyźnie dokonania oszustwa na szkodę jednego z członków własnej rodziny. Policjanci potwierdzili, że wykorzystując sieć internetową, posłużył się danymi seniorki i mimo braku zgody, zawarł w jej imieniu umowę z firmą telekomunikacyjną dotyczącą zakupu sprzętu elektronicznego.

Straty, jakie 20-latek spowodował swoim przestępczym działaniem, oszacowano na kwotę 32,5 tys. złotych.

Łącznie mężczyzna usłyszał już 16 zarzutów i teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, że w świetle przepisów kodeksu karnego kradzież mienia zagrożona jest karą do 5, a za kradzież z włamaniem sprawcy grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast przestępstwo opisane przez ustawodawcę jako doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, czyli tzw. oszustwo, zagrożone jest karą pozbawiania wolności do lat 8.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy KWP we Wrocławiu

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504-798-649

 

  • Rozbita szyba od strony pasażera, na siedzeniu w samochodzie
  • Rozbita szyba od strony kierowcy, na siedzeniu w samochodzie
  • Zaklejona streczem szyba w drzwiach samochodu.
Powrót na górę strony