Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Każda osoba doświadczająca przemocy – zwłaszcza domowej – otrzyma pomoc w lubińskiej jednostce policji!

Nie ma zgody na jakąkolwiek przemoc – zwłaszcza domową! Każda osoba doświadczająca agresji otrzyma pomoc w lubińskiej jednostce Policji. Mundurowi z tej jednostki zatrzymali w ostatnim czasie 35-letniego mieszkańca Lubina, który znęcał się nad matką. Teraz za kratami czeka na zarzuty.

Dom to miejsce w którym każdy ma prawo czuć się bezpiecznie. I tak powinno być zawsze. Niestety jest coraz więcej przypadków, gdzie interweniować muszą policjanci. Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Lubina zatrzymali 35-latka, który przez dłuższy czas znęcał się nad swoją 66-letnią matką. Kobieta zadzwoniła po pomoc na Policję, którą otrzymała błyskawicznie.

Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury w trakcie których, wyzywał swoją mamę, ośmieszał i krytykował a ponadto groził jej pozbawieniem życia. W trakcie ostatnich zajść przytrzasnął jej dłoń drzwiami starając się zamknąć przed nią drzwi od swojego pokoju. Policjanci zaopatrzyli medycznie pokrzywdzoną a agresora doprowadzili do policyjnej celi, gdzie czeka na zarzuty znęcania się, za które grozi mu do 5 lat więzienia.

W tej sprawie lubińscy policjanci wystąpili z wnioskiem do Prokuratury o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazu opuszczenia mieszkania.

Każda osoba doświadczająca przemocy – zwłaszcza domowej – otrzyma pomoc w lubińskiej jednostce Policji! Bezpieczeństwo domowników to jeden z priorytetów policjantów! Ważne jest, aby nie ignorować odgłosów awantur. Jeżeli słyszysz, że komuś dzieje się krzywda, zadzwoń na numer alarmowy i pomóż osobom uwolnić się od tyranii.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Krzysztof Pawlik
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony