Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Festyn „Bezpieczne ferie” z udziałem dolnośląskich policjantów u stóp Czarnej Góry

Doświadczenie mundurowych pokazuje, że edukacja najmłodszych przez zabawę przynosi doskonałe efekty, dlatego dolnośląscy policjanci już po raz kolejny spotkali się z dziećmi na festynie. Masa atrakcji z Komisarzem Lwem na czele czekała na tych, którzy przybyli w piątek 19 stycznia na stok u podnóża Czarnej Góry. Funkcjonariusze pokazali najciekawszy sprzęt używany na co dzień w warunkach zimowych, ale przede wszystkim uczyli i utrwalali najważniejsze informacje związane z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku.

W piątek na stoku Czarnej Góry można było zauważyć dużo więcej funkcjonariuszy niż zwykle, a to za sprawą organizowanego w tym miejscu festynu profilaktycznego. Policjanci z kilku jednostek terenowych spotkali się, aby wspólnie promować bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. Jeśli mowa o górskim bezpieczeństwie to nie mogło zabraknąć pracowników Karkonoskiego Parku Narodowego.

Imprezę zorganizowano w związku z trwającymi już w Polsce i na terenie województwa dolnośląskiego feriami, w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Kłodzku, a wziął w nim udział m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Robert Frąckowiak. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo osób przebywających w górach i korzystających z terenów narciarskich oraz promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, a także poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach. Przy tej okazji policjanci upowszechniali Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).Organizowane podczas spotkania konkursy motywowały młodzież do kreatywnego myślenia na temat bezpieczeństwa.

Do udziału w tym wydarzeniu zaproszone zostały dzieci, te duże i te małe, z sąsiednich placówek oświatowych i uczestnicy kolonii. Ci, którzy pojawili się na miejscu, na pewno nie żałowali.

Niewątpliwą atrakcją tego spotkania był Komisarz Lew. Swoją postawą promował właściwe korzystanie ze stoków. Byli również funkcjonariusze Komisariatu Wodnego KWP we Wrocławiu i opowiadali jak zachować się, kiedy pod kimś załamie się lód, a także policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego i Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu. 

Poza osobowymi radiowozami, mniejszymi i większymi, można było tam zobaczyć również quady i specjalistyczny sprzęt Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu. Stoisko z kaskami, kamizelkami przeciwuderzeniowymi, tarczami i pałkami bojowymi było oblegane głównie przez małych chłopców.

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

 • Policjanci rozmawiają przez mikrofon z dziećmi podczas festynu
 • Policjant mówiący przez mikrofon przekazuje dziewczynce maskotkę Komisarza Lwa
 • Instruktor narciarstwa pokazuje dzieciom jak właściwie zakładać narty obok Komisarz Lew
 • Maskotka Komisarza Lwa pozująca z dwojgiem dzieci do zdjęcia.
 • Policjant i policjantka rozmawiają z dziećmi
 • Komisarz Lew wśród dzieci podczas festynu
 • Dzieci stojące koło samochodu bojowego policji.
 • Dzieci oglądające sprzęt policyjny na festynie
 • Dziecko przymierzające strój policyjny
 • Policjanci przy namiocie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu
 • Policjanci w namiocie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podczas festynu
 • Młodzież i dzieci przy namiocie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu
Powrót na górę strony