Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wybryk chuligański, do którego doszło na terenie wałbrzyskiej galerii handlowej, mógł zakończyć się tragedią. Dwóch 14-latków zatrzymanych

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch 14-latków, którzy w sobotni wieczór doprowadzili do niewielkiego pożaru w kabinie jednej z toalet w galerii handlowej znajdującej się w dzielnicy Sobięcin. Gdyby ogień zaprószony przez nastolatków rozprzestrzenił się na znajdujące się wewnątrz obiektu sklepy, przez nieodpowiedzialne zachowanie się nieletnich życie osób przebywający wewnątrz obiektu byłoby zagrożone. Cała galeria po godzinie 17:00, na kilkadziesiąt minut, została ewakuowana. Na szczęście poza uszkodzeniem mienia, nikomu nic poważnego się nie stało.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 17:00. Wtedy to wałbrzyscy strażacy i policjanci otrzymali informację o kłębach dymu wydobywających się z jednej z toalet. Pożar udało się bardzo szybko się ugasić. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Doszło jednak do uszkodzenia mienia, a na sporej części obiektu wyczuwalna była woń spalenizny.

W toku czynności wykonanych na miejscu zdarzenia policjanci kryminalni drugiego komisariatu oraz wałbrzyskiej komendy szybko ustalili, że ognień wznieciło dwóch nastolatków, którzy podpalili papier toaletowy w jednej z kabin na pierwszym piętrze obiektu handlowego. 14-latkowie zostali zatrzymani już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia. Noc spędzili w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy.

W niedzielę nieletni zostali doprowadzeni do sądu rodzinnego. Teraz odpowiedzą za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia w postaci pożaru, który mógł zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

Przypominamy, że wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • rOZBITE SZKŁO I ZGLISZCZA PO POŻARZE
  • Czujnik dymu i zraszacz na suficie
Powrót na górę strony