Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali osoby podejrzane o włamanie do kontenera i odzyskali mienie o wartości ponad 45 tysięcy złotych

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do kontenera stającego na budowie w Podgórzynie, a także kradzież przyczepki wraz z monitoringiem mobilnym i posiadanie narkotyków. Łupem sprawców padło mienie o wartości ponad 45 tysięcy złotych. Cała trójka została zatrzymana bezpośrednio po zdarzeniu, a mienie odzyskane.  Teraz grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Karpacza i Jeleniej Góry  zatrzymali 41-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 38 i 40 lat, którzy podejrzani są o kradzież z włamaniem, kradzież oraz o posiadanie narkotyków.

20 stycznia 2024 roku, około godziny 8.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony o włamaniu do kontenera na budowie.

Jak ustali policjanci łupem sprawców padło mienie o łącznej wartości ponad 45 tysięcy złotych. Były to elektronarzędzia, narzędzia oraz przyczepka monitoringu mobilnego. Ponadto uzyskali informację, że poruszali się oni pojazdem marki Peugeot bez tablic rejestracyjnych.

Funkcjonariusze ruszyli na poszukiwanie osób, które dopuściły się tych czynów. Na parkingu jednej z firm na terenie gminy Podgórzyn zauważyli poszukiwany pojazd oraz kobietę i dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani byli o popełnienie tych przestępstw. Okazało się, że skradzione mienie wyrzucili  po drodze do rowu, a przyczepkę ukryli. Zamierzali łup zabrać później, co jednak skutecznie zostało uniemożliwione przez jeleniogórskich policjantów. Jakby tego było mało, odpowiedzą oni również za posiadanie narkotyków.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Teraz za  przestępstwa, o które są podejrzani, odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • Skradzione walizki ze sprzętem rozrzucone na śniegu
  • Skradziony sprzęt rozłożony na śniegu
  • Przyczepka z monitoringiem mobilnym
Powrót na górę strony