Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny drogowy przestępca zatrzymany przez zgorzeleckich policjantów z grupy SPEED

Data publikacji 22.01.2024

Zgorzeleccy policjanci ruchu drogowego działający w ramach dolnośląskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi, który nie stosował się do obowiązujących przepisów. Podczas podjętej interwencji okazało się, że 28-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego miał o wiele więcej na sumieniu. Znajdował się on bowiem pod wpływem narkotyków, które policjanci również znaleźli w pojeździe. Natomiast jego samochód miał założone tablice rejestracyjne przypisane do innych pojazdów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Policjanci ze Zgorzelca, działający w dolnośląskiej grupy SPEED, podczas służby na terenie gminy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi, który zlekceważył znak poziomy P-4, czyli „podwójną linię ciągłą”.

Podczas podjętej interwencji okazało się, że naruszenie przepisów, za które 28-latek został zatrzymany do kontroli, to najlżejsze przewinienie, jakie ma na sumieniu. Podczas skrupulatnie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili bowiem, że audi ma założone dwie różne tablice rejestracyjne i żadna z nich nie jest przypisana do tego pojazdu. Natomiast badanie testerem narkotykowym wykazało, że mieszkaniec powiatu bolesławieckiego kierował autem, znajdując się pod wpływem metamfetaminy i marihuany.

Co więcej dokładnie te same narkotyki mundurowi znaleźli w trakcie przeszukania jego samochodu.

Kierujący trafił do zgorzeleckiej komendy, a jego pojazd na policyjny parking. Teraz 28-latek za przestępstwa, o które jest podejrzany, odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony