Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy pod wpływem marihuany, amfetaminy i metamfetaminy

Data publikacji 23.01.2024

Złotoryjscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy kierowali pojazdami, będąc pod wpływem narkotyków. Badanie jednego z mężczyzn wykazało obecność w jego organizmie aż trzech różnych zabronionych substancji! Skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy, została im także pobrana krew do dalszych badań, a w sprawach prowadzone są postępowania.

Złotoryjscy policjanci dbając o bezpieczeństwo osób poruszających się po drogach powiatu, codziennie sprawdzają m.in. trzeźwość kierowców. Oprócz tego rodzaju badań, funkcjonariusze weryfikują również, czy kierowcy wsiadają za kierownice pojazdów pod wpływem narkotyków. Mundurowi do dyspozycji mają mobilne urządzenia i jednorazowe zestawy. W kilka minut, na podstawie próbki śliny, pozwalają one określić, czy kierowca znajduje się pod wpływem zabronionych środków i jaki jest to rodzaj substancji. Jeżeli wykonany pomiar okaże się dodatni, od kierowcy pobierana jest próbka krwi, która następnie badana jest w laboratorium.

W ostatnich dniach na terenie powiatu złotoryjskiego, policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców pod wpływem narkotyków. Obaj są mieszkańcami gminy Pielgrzymka. Badanie 18-latka wykazało obecność w jego organizmie marihuany, natomiast u 39-latka narkotester wykazał obecność aż trzech rożnych zabronionych substancji: marihuany, amfetaminy i metamfetaminy.

Funkcjonariusze uniemożliwili kierowcom dalsze prowadzenie pojazdów, zostały im też zatrzymane prawa jazdy, a pobrana od nich krew będzie poddana szczegółowym badaniom laboratoryjnym.

Pamiętajmy, że zgodnie z przepisami, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową, sąd może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do 3 lat.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Złotoryi
asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony