Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali 42-latka za groźby, uszkodzenie mienia i posiadanie narkotyków

Data publikacji 24.01.2024

42-latek został zatrzymany przez mundurowych w niedzielę przed północą kiedy jechał osobowym seatem pod wpływem środków odurzających, mając przy sobie ich zapas. Nie był to jednak jego jedyny problem. Okazało się, że mieszkaniec powiatu ząbkowickiego kilka godzin wcześniej groził swojej rodzinie między innymi podpaleniem. Kiedy składali zawiadomienie w ząbkowickiej komendzie, swoją groźbę wprowadził w czyn. Podejrzany usłyszał już zarzuty, a sąd na wniosek prokuratora zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy.

W niedzielę 21 stycznia do komendy w Ząbkowicach Śląskich zgłosiły się osoby chcące złożyć zawiadomienie o groźbach karalnych kierowanych do członków rodziny przez 42-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego. Osoby te obwiały się ich spełnienia.

W czasie kiedy w komendzie przyjmowane było zawiadomienie od pokrzywdzonych, policjanci dostali informację o pożarze garażu/altany w Ząbkowicach Śląskich. Właściciela uszkodzonego mienia nie trzeba było daleko szukać. Był w jednostce policji i właśnie składał zawiadomienie o groźbach, między innymi podpalenia.

Do gaszenia ognia skierowano kilka zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak starty w wyniku pożaru, a jak się później okazało podpalenia, oszacowano na 30 tysięcy złotych.

Typowanie osoby, która mogła dopuścić się tego przestępstwa, było w tym przypadku proste, a podejrzany szybko wpadł w ręce ząbkowickich funkcjonariuszy. Patrol Policji jeszcze tej samej doby, tuż przed północą zatrzymał do kontroli kierującego osobowym seatem. Okazało się, że 42-latek siedzący za kierownicą nie dość, że posiadał przy sobie amfetaminę, to prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora, na podstawie zabezpieczonych przez Policję dowodów, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
asp. szt. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Powrót na górę strony