Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie dzierżoniowskich policjantów w przestępczość narkotykową

Data publikacji 24.01.2024

Dzierżoniowscy policjanci po raz kolejny zabezpieczyli znaczną ilość marihuany. Efektem ich pracy było zatrzymanie dwóch mężczyzn w wieku 25 i 26 lat oraz zabezpieczenie ponad 1,6 kilograma środków zabronionych przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Teraz o losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Posiadanie znacznych ilości narkotyków może wiązać się z karą wynosząca nawet 10 lat.

Na początku bieżącego tygodnia kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali dwóch mężczyzn będących w posiadaniu suszu roślinnego. Badanie testerem narkotykowym w każdym przypadku wykazało, iż jest to marihuana. 26-latek miał ponad 121 gramów środka odurzającego, natomiast u 25-latka zabezpieczono ponad 1,5 kg przedmiotowego narkotyku. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli u młodszego z nich blisko 20 tysięcy złotych.

Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Zgodne z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku posiadania ich znacznej ilości kara ta może wynieść od roku do nawet 10 lat. O najbliższej przyszłości młodych mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
nadkomisarz Anna Mierzejewska
tel. 606 230 794

Powrót na górę strony