Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Już w niedzielę 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dolnośląscy policjanci jak co roku zadbają o bezpieczeństwo i porządek podczas tego wydarzenia

Data publikacji 26.01.2024

Jak co roku nad bezpieczeństwem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwać będą dolnośląscy policjanci. Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na kwestujące dzieci, a także czy zbiórki prowadzone są przez uprawnione do tego osoby. Przedsięwzięcie stanie się również doskonałą okazją do spotkania z mundurowymi na stoiskach promocyjnych w trakcie pikników odbywających się na terenie Dolnego Śląska. Nie zabraknie rozmów o bezpieczeństwie, ale także prezentacji specjalistycznych pojazdów służbowych i policyjnego sprzętu. Dodatkowo funkcjonariusze włączyli się w licytacje na rzecz WOŚP, organizując własne aukcje.

Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą, radzimy zatem, aby:

 • Zbiórkę pieniędzy prowadzić w bezpiecznych miejscach, tj. główne ciągi komunikacyjne, miejsca dobrze oświetlone, miejsca, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, miejsca objęte monitoringiem kamer, itp.
 • Unikać prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!
 • W przypadku podejrzewania kogoś o złe zamiary, nie obawiać się skorzystania z pomocy osób dorosłych, a także powiadomienia Policji.
 • Szczególnie ważne jest, aby wracając do sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy poruszać się w grupie. Wskazana jest pomoc znajomych czy bliskich.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

 • Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
 • Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
 • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
 • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP, nie posiada identyfikatora, a jego puszka wygląda inaczej niż inne, prosimy o kontakt z Policją.

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Dodatkowo policjanci włączyli się w licytacje na rzecz WOŚP. Chętni mogą stać się właścicielami:

Przedmioty na licytację wośp

W stolicy Dolnego Śląska spotkamy w niedzielę mundurowych prezentujących nowoczesne policyjne pojazdy i specjalistyczny sprzęt. Jest to doskonała okazja, aby przy okazji wsparcia tegorocznej WOŚP porozmawiać z funkcjonariuszami, a także zaznajomić się z używanym na co dzień, policyjnym sprzętem. Na wrocławskim rynku będzie można spotkać funkcjonariuszy różnych pionów:

 • Wydziału Ruchu Drogowego
 • Wydziału Prewencji
 • Wydziału Konwojowego,
 • Komisariatu Wodnego
 • Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu
 • Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego  Policji we Wrocławiu
 • Przewodników z czworonożnymi funkcjonariuszami.

Natomiast o oprawę muzyczną zadbają muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Dolnośląscy policjanci życzą wszystkim wolontariuszom pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Informacje z powiatów:

KMP WROCŁAW - Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej grają z WOŚP

KMP JELENIA GÓRA - Już w niedzielę 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeleniogórscy policjanci ja co roku zadbają o bezpieczeństwo i porządek podczas tego wydarzenia

KPP JAWOR - Policjanci z Jawora aktywnie włączają się w WOŚP

KPP GÓRA

KPP GŁOGÓW - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – rady dla wolontariuszy

KPP STRZELIN - Szkolenie wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

KPP POLKOWICE - Policjanci szkolą wolontariuszy WOŚP

KPP OŁAWA - Bezpieczeństwo podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - porady

KPP MILICZ - Miliccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

KPP WOŁÓW - Wołowscy policjanci grają z WOŚP!

KPP TRZEBNICA - Szkolenie dla wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

KPP ZŁOTORYJA - Policjanci ze Złotoryi włączają się w WOŚP

 

Powrót na górę strony