Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skorzystał z „korytarza życia", bo...

Data publikacji 26.01.2024

Wysoki mandat i punkty karne nałożyli policjanci średzkiej drogówki na kierującego mercedesem, który postanowił w sposób nieuprawniony skorzystać z "korytarza życia". 31-latek, aby ominąć korek powstały w związku z wystrzałem opony innego pojazdu, ruszył za pojazdem uprzywilejowanym, który poruszał się utworzonym na autostradzie A4 „korytarzem życia”. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kosztowało kierowcę 2,5 tys złotych i 8 punktów karnych.

O tym, że „korytarz życia” pomaga służbom ratunkowym w szybkim dotarciu do ofiar zdarzeń drogowych nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety pomimo licznych komunikatów i apeli, wciąż możemy na naszych drogach dostrzec kierowców, którzy  w sposób nieuprawniony wykorzystują „korytarz życia”, aby ominąć zatory drogowe.

W minionym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej podczas wykonywania zadań służbowych zauważyli kierowcę mercedesa, który postanowił skorzystać z „korytarza życia” utworzonego w związku z zaistniałym zatorem drogowym. 31-latek, aby ominąć korek, przemieszczał się za pojazdem uprzywilejowanym Żandarmerii Wojskowej. Gdy policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej, swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył tym, że się śpieszył...

Za popełnione wykroczenie drogowe mundurowi nałożyli na kierowcę mandat karny kredytowany w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a na jego konto trafiło też 8 punktów karnych.

Policjanci przypominają!
Kierowco pamiętaj - korytarz życia jest dla służb, które muszą szybko dojechać na miejsce zdarzenia, aby ratować zdrowie i życie osób poszkodowanych. Niedopuszczalne jest przemieszczanie się nim „pod prąd” w celu wydostania się z  zatoru drogowego! Zabronione jest również utrudnianie przejazdu pojazdom uprzywilejowanym! Pamiętaj – służby ratunkowe dziś mogą jechać na pomoc komuś innemu, a jutro na pomoc Tobie! „Korytarzem życia” poruszać mogą się wyłącznie pojazdy uprzywilejowane oraz pojazdy zarządców dróg lub pomocy drogowej biorący udział w akcji ratowniczej.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń
tel. 693 726 093

Powrót na górę strony