Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka i skuteczna reakcja ziębickich policjantów. Włamywacze zatrzymani, a skradzione mienie odzyskane

Data publikacji 29.01.2024

Ziębiccy policjanci nie tylko szybko ustalili złodziei, którzy włamali się i okradli klub sportowy oraz szkołę w Henrykowie, ale również odzyskali skradziony sprzęt. Mimo, że były to dwie niezwiązane ze sobą kradzieże i kilku różnych sprawców, mundurowi sprawnie, a przede wszystkim skutecznie przeprowadzili czynności, dzięki którym zabezpieczono dowody, a złodziejom przedstawiono zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi im teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Dla pokrzywdzonych, którzy zgłaszają policjantom kradzież liczy się szybkie i skuteczne działanie. Nie chodzi im tylko o ustalenie i ukaranie winnych, ale głównie o odzyskanie skradzionej własności. Ziębiccy policjanci stanęli na wysokości zadania i nie tylko ustalili złodziei oraz zabezpieczyli dowody, na podstawie których przedstawili im zarzuty, ale również odzyskali skradzione mienie.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do ziębickich funkcjonariuszy w dniu 24 stycznia po godzinie 13:00, a pokrzywdzonym był klub sportowy z Henrykowa. Z klubowej szatni, gdzie przestępca się włamał, zniknął sprzęt o wartości 800 złotych. Ziębiccy funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli czynności, których efekty widoczne były już następnego dnia. Sprawca najwidoczniej przestraszył się, że zostanie zatrzymany i całość skradzionego mienia podrzucił w workach z powrotem pod bramę stadionu. Mundurowi szybko ustalili kim jest i na postawie zabezpieczonych dowodów postawili 35-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem.

Kolejna kradzież została zgłoszona dzień później. 25 stycznia złodzieje włamali się do niezamieszkałego budynku, skąd skradli sprzęt i kilkadziesiąt kilogramów węgla o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych Pokrzywdzonym tym razem była jedna ze szkół w Henrykowie. Policjantom z
Ziębic wystarczyły 24 godziny, by ustalić sprawców i odzyskać skradzione mienie. 35-letnia kobieta, która „fanty” ukryła w piwnicy oraz jej 38-letni wspólnik usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem, za który grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że dom lub mieszkanie, w którym gromadzony jest dorobek z wielu lat naszej pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodziei. Można jednak ograniczyć ryzyko włamania i kradzieży, korzystając z zabezpieczeń technicznych, zdrowego rozsądku oraz czujnego sąsiada.

podkom. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
asp. szt. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Powrót na górę strony