Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy na autostradzie A4

Data publikacji 30.01.2024

Dużym zaangażowaniem a także odwagą wykazał się kierowca, który widząc niebezpieczne zachowanie innego użytkownika drogi, poruszającego się od jednej do drugiej krawędzi jezdni autostrady, podejrzewając, że może być nietrzeźwy, postanowił pojechać za nim, informując o tym Policję. Kiedy kierujący busem zatrzymał pojazd na parkingu, zgłaszający widząc jego stan, nie pozwolił mu się oddalić do czasu przyjazdu policjantów. Jego zdecydowana postawa być może przyczyniła się do uniknięcia tragedii, gdyż kierowca miał blisko 2,5 promila.

W poniedziałek na terenie MOP Witowice, dzięki godnej naśladowania postawie mężczyzny, doszło do zatrzymania 26-letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego, który poruszał się po autostradzie A4 w kierunku Katowic w stanie nietrzeźwości. Podejrzenia zgłaszającego były jak najbardziej słuszne, gdyż przybyli na miejsce policjanci przebadali ujętego mężczyznę na zawartość alkoholu otrzymując wynik blisko dwóch i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

To jednak nie był koniec kłopotów, ponieważ po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnej bazie okazało się, że posiada on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd.

Niestety pijani kierowcy nadal jeżdżą po naszych drogach. Apelujemy zatem, aby każdy, kto ma podejrzenie co do trzeźwości kierującego - reagował i wzywał na miejsce patrol Policji. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
st. asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony