Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i porzucił samochód w lesie. Ostatecznie dzień później wpadł w ręce policjantów

Data publikacji 31.01.2024

Mężczyzna, który w minioną niedzielę nad ranem nie zatrzymał się do kontroli drogowej patrolującym dzielnicę Stary Zdrój wałbrzyskim policjantom i po trwającym kilka kilometrów pościgu porzucił swój pojazd i uciekł pieszo leśną ścieżką, został następnego dnia o poranku zatrzymany przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego drugiego komisariatu. W trakcie wykonywanych czynności w ręce mundurowych z Komisariatu Policji w Głuszycy wpadła także właścicielka pojazdu, u której policjanci w mieszkaniu znaleźli narkotyki.

28 stycznia nieznany wówczas mężczyzna jadąc samochodem osobowym nie zatrzymał się policjantom ruchu drogowego do kontroli drogowej na ul. Batorego w Wałbrzychu. Mężczyzna kontynuował ucieczkę ulicami miasta, aż do Jedliny-Zdroju, łamiąc wielokrotnie przepisy ruchu drogowego. Ostatecznie wjechał na drogę gruntową w rejonie ul. Ogrodowej i porzucił pojazd uciekając pieszo w las.

Działania przeprowadzone przez głuszyckich policjantów już po kilku godzinach doprowadziły funkcjonariuszy do jednego z mieszkań w Jedlinie-Zdroju. To właśnie tam zatrzymana została właścicielka pojazdu, u której policjanci znaleźli narkotyki w postaci marihuany. Ostatecznie przyznała się także do sprzedaży środków odurzających.

Swoje czynności prowadzili również policjanci kryminalni drugiego komisariatu, którzy szybko wytypowali, kto kierował pojazdem. 24-latek został zatrzymany w poniedziałek przed południem w miejscu zamieszkania na Piaskowej Górze. Mężczyzna wyjaśnił, że nie zatrzymał się policjantom do kontroli drogowej, gdyż miał orzeczone przez sąd w 2019 i 2021 roku zakazy kierowania pojazdami.

Mieszkaniec Wałbrzycha odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu oraz ponowną jazdę na zakazach sądowych. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna za popełnione w trakcie pościgu wykroczenia. Decyzją prokuratury objęty został dozorem policyjnym. Zatrzymana kobieta odpowie natomiast za przestępstwa narkotykowe. Grozi jej kara do trzech lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony