Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Reagujemy, gdy łamane jest prawo! Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej

Data publikacji 31.01.2024

Służba w Policji to nie jest tylko praca, to misja, która nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru czy urlopem. Jaworski policjant – aspirant sztabowy Jarosław Plewiński - w dniu wolnym od służby natychmiast przystąpił do działania, kiedy zauważył, że jeden z klientów sklepu chowa artykuły spożywcze do kieszeni kurtki i próbuje wyjść nie płacąc za nie.

Policjanci niosą pomoc i reagują na przejawy łamania prawa bez wahania, nie tylko podczas  służby, ale także kiedy mają wolne. Swoim zachowaniem potwierdził to aspirant sztabowy Jarosław Plewiński - funkcjonariusz, który na co dzień pełni funkcję kierownika Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Funkcjonariusz w dniu wolnym od służby, podczas robienia zakupów w jednym z jaworskich marketów, zauważył mężczyznę, który z półki sklepowej zabrał alkohol i drobne artykuły spożywcze, po czym schował je do kieszeni kurtki, a następnie skierował się w stronę wyjścia. Policjant natychmiast ruszył za nim, minął linię kas i zdecydowanym działaniem ujął sprawcę. Towar powrócił na półki sklepowe w nienaruszonym stanie, a wezwany na miejsce patrol ukarał sprawcę kradzieży sklepowej mandatem karnym.

Bycie policjantem to nie zwykła praca, to misja, służba społeczeństwu i przede wszystkim gotowość, by o każdej porze dnia oraz nocy reagować na łamanie prawa. Niezależnie czy jesteśmy na służbie, czy mamy wolny dzień.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

 

Powrót na górę strony