Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca pod wpływem środków odurzających, a poszukiwany pasażer próbował połknąć narkotyki

Data publikacji 31.01.2024

W niedzielę policjanci z legnickich oddziałów prewencji, pełniący służbę na terenie Kamiennej Góry, zatrzymali w trakcie kontroli drogowej 27-letniego kierującego, którego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Natomiast pasażer był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, a przy sobie posiadał środki zabronione, które usiłował połknąć, by nie zostały znalezione przez mundurowych. Szybkie działanie policjantów pozwoliło na przerwanie tego działania. Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

W niedzielę, 28 stycznia 2024 roku, policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy pełnili służbę na terenie powiatu kamiennogórskiego. Po godzinie 16:00 na jednej z ulic Kamiennej Góry ich uwagę przykuł pojazd osobowy, którego kierujący na widok radiowozu nagle zawrócił.

Kierującym okazał się być 27-letni mieszkaniec Kamiennej Góry, którego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Wykonany tester badania śliny potwierdził przypuszczenia policjantów. Mężczyzna został zatrzymany, aby wykonać z jego udziałem dalsze czynności. Wyniki badania krwi wskażą dokładną zawartość narkotyku we krwi.

Nie był to jednak koniec tej kontroli drogowej, okazało się bowiem, że 43-letni pasażer samochodu, był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo, związane z posiadaniem narkotyków. Mundurowi z Legnicy zatrzymali poszukiwanego, a w trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że mieszkaniec Kamiennej Góry ma przy sobie narkotyki. Część z nich próbował połknąć, jednak policjanci szybko i skutecznie mu w tym przeszkodzili. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków zabronionych wiąże się z karą pozbawienia wolności do lat 3, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Natomiast posiadanie narkotyków jest przestępstwem, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Powrót na górę strony