Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali sprawcę kradzieży

Data publikacji 02.02.2024

Policjantem jest się w każdej chwili, nawet w czasie wolnym od służby. Dowiedli tego funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, którzy w czasie wolnym od służby zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowej. Dzięki ich natychmiastowej reakcji, 30-letni legniczanin odpowie teraz przed sądem.

W minioną środę przed godziną 21:00 policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, w czasie wolnym od służby, wybrali się na zakupy do jednego z marketów na terenie miasta. Gdy wchodzili do sklepu zauważyli wybiegającego i uciekającego przed pracownikami sklepu mężczyznę, trzymającego w rękach kilka opakowań kapsułek do zmywarki.

Policjanci bez chwili wahania ruszyli za mężczyzną i ujęli go, a następnie zaprowadzili na zaplecze sklepu. Po chwili na miejscu byli również powiadomieni policjanci będący tego dnia w służbie. Jak się okazało 30-letni legniczanin, znany policjantom i pracownikom sklepu z wcześniejszych kradzieży, tym razem zabrał 4 opakowania kapsułek do zmywarki o łącznej wartości ponad 230 złotych i nie płacąc za nie próbował uciekać. Na szczęście nie udało mu się to i teraz odpowie przed sądem. Towar nie został uszkodzony więc powrócił do dalszej sprzedaży.

Przypominamy, że za kradzież artykułów o wartości do 800 zł grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy 
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony