Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie chciał oddać skradzionej czekolady. Został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na 3 miesiące

Data publikacji 02.02.2024

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o kradzież rozbójniczą, której dopuścił się w warunkach, tzw. recydywy. Zatrzymany w jednym z dyskontów spożywczych ukradł karton czekolady, a następnie nie chciał go oddać. W celu utrzymania łupu uderzył pracownika ochrony, poszarpał się z nim, a następnie uciekł ze sklepu. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą.

Jak ustalili funkcjonariusze, do tego zdarzenia doszło 22 stycznia br. w jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych. Mężczyzna ukradł karton czekolady o wartości ponad 300 złotych, a kiedy pracownik ochrony próbował mu go odebrać, wywiązała się szarpanina, w trakcie której uderzył on pokrzywdzonego, a następnie uciekł zabierając ostatecznie 3 czekolady, gdyż reszta rozsypała się.

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie przejrzeli nagrania z kamer monitoringu, na których rozpoznali mężczyznę, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej. Okazał się nim 30-letni jeleniogórzanin, który dopuścił się tego przestępstwa w warunkach, tzw. recydywy. Jest on dobrze znany mundurowym z popełnienia innych, podobnych czynów.

Mężczyzna 26 stycznia br. został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał zarzut w tej sprawie. Na wniosek śledczych zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Film KMPJG_2024-02-02-kr.mp4

Pobierz plik KMPJG_2024-02-02-kr.mp4 (format mp4 - rozmiar 3.55 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony