Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki wzorowej postawie policjanta będącego w czasie wolnym od służby, trzy osoby zostały zatrzymane

Data publikacji 05.02.2024

Praca w Policji to przede wszystkim służba, dlatego nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru czy dniem wolnym. Dowiódł tego funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Chojnowie, który w czasie wolnym od służby zatrzymał jednego ze sprawców kradzieży sklepowej, a dwie pozostałe osoby wskazał, dzięki czemu również zostały zatrzymane.

W miniony piątek po godzinie 10:00 funkcjonariusz operacyjny z Komisariatu Policji w Chojnowie, w czasie wolnym od służby był na zakupach w jednym z marketów na terenie Legnicy. W pewnym momencie zauważył, jak dwóch mężczyzn i kobieta z reklamówkami pełnymi zakupów przechodzą przez linię kasy nie płacąc za towar i kierują się do wyjścia. Funkcjonariusz natychmiast zareagował i wezwał te osoby do powrotu i zapłaty za towar, na co odpowiedzieli ucieczką.

Policjant bez chwili wahania ruszył za uciekającą grupą osób i w tym czasie powiadomił dyżurnego legnickiej komendy. Po krótkim pościgu zatrzymał jednego z przestępców, którym okazał się 22-letni legniczanin. Po chwili na miejscu byli również powiadomieni policjanci. Doświadczenie i wiedza operacyjna funkcjonariusza pozwoliły na ustalenie adresu zamieszkania pozostałych osób.

Policjanci udali się pod ustalony adres. W mieszkaniu było słychać rozmowy, jednak gdy kobieta otworzyła funkcjonariuszom drzwi oświadczyła, że rozmawiała z psem. W trakcie sprawdzenia mieszkania, w jednym z pomieszczeń policjanci zauważyli wystające spod łóżka nogi.

Okazało się, że tam ukryła się szukana przez policjantów 24-latka, która chwilę wcześniej dokonała kradzieży sklepowej. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych wyszło na jaw, że jest ona poszukiwana listem gończym celem odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności.

Trzeci ze sprawców kradzieży również znajdował się w tym mieszkaniu. 23-latek z kolei schował się w szafie. Oboje przyznali się do dokonanej chwilę wcześniej kradzieży. Łupem złodziejskiej trójki padły artykuły o wartości ponad 800 złotych, między innymi czekoladki, kosmetyczka i kilka opakowań kawy. Większość skradzionego mienia udało się odzyskać, pozostałą część złodzieje zgubili podczas ucieczki.

Przypominamy, że kradzież artykułów o wartości powyżej 800 złotych to przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony