Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łapówka za wolność…

O indywidualnym podejściu policjantów do każdej interwencji, jak również analizie sytuacji w miejscu zdarzenia i podjęciu odpowiednich kroków, w celu zapewnienia bezpieczeństwa, ładu i porządku, wie każdy mundurowy. Podejmując działania podczas interwencji, może tylko przewidywać pomysłowość osób, wobec których przeprowadza czynności. Przekonali się o tym również lubawscy funkcjonariusze, którzy nie spodziewali się, że tym razem ktoś będzie chciał ich przekupić.

W sobotni wieczór lubawscy funkcjonariusze zostali zadysponowani na interwencję domową, na terenie gminy Kamienna Góra. Ze zgłoszenia wynikało, iż pod wskazanym adresem ma dochodzić do przemocy.

Na miejscu mundurowi, nie potwierdzili jednak tego faktu, w związku z czym postanowili na zgłaszającego 33-latka nałożyć mandat karny za bezpodstawne wezwanie Policji. Mężczyzna nie był zadowolony z takiego obrotu spraw, dlatego postanowił utrudnić funkcjonariuszom podejmowane czynności. Nie wykonywał poleceń, a także kierował w ich stronę pełen wachlarz wulgaryzmów, usiłując również naruszyć ich nietykalność cielesną.

Zatrzymany 33-latek podczas przejazdu do komendy, postanowił zmienić swoją strategię, proponując policjantom przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 50 tysięcy złotych, w zamian za zwrócenie mu wolności. Zamiary zatrzymanego nie ostygły nawet pomimo uświadomienia mu przez funkcjonariuszy, iż składając niecodzienną propozycję, dokonuje kolejnego czynu karalnego. Mężczyzna ponowił ofertę, twierdząc, że może im wręczyć nieograniczoną ilości gotówki, gdyż pieniądze nie mają dla niego znaczenia. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie za przestępstwo korupcyjne, a także znieważenie funkcjonariuszy i usiłowanie naruszenia nietykalności cielesnej.

O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
mł. asp. Elwira Hajduga

tel. 600 228 846

Powrót na górę strony