Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany wywołał awanturę w domu, a przed policjantami starał się schować na łóżku pod zabawkami dzieci

Data publikacji 07.02.2024

44-latek z Lubina został zatrzymany przez policjantów po tym, jak najpierw pijany wywołał awanturę w domu, a następnie starał się schować na dziecięcym łóżku pod pościelą i zabawkami swoich córek. Kiedy jego kryjówka została odkryta przez mundurowych rzucił się na nich kopiąc ich i wyzywając słowami wulgarnymi. Noc spędził w mniej komfortowych warunkach, na pryczy w w policyjnej celi.

Wczoraj wieczorem 44-letni mieszkaniec Lubina próbował się bawić w chowanego z policjantami, po tym jak domownicy zadzwonili, że pijany wszczyna awantury. Mężczyzna słysząc, że do mieszkania wchodzą policjanci Wydziału Prewencji starał się schować na łóżku jednej z córek, nakrywając się pościelą i dziecięcymi zabawkami.

Kiedy jego kryjówka została odkryta, agresor rzucił się na interweniujących mundurowych kopiąc ich i wyzywając słowami wulgarnymi. Szybko jednak jego zapędy zostały ostudzone i noc spędził już nie w swoim domowym łóżku, a w policyjnej celi.

Podczas czynności służbowych lubinianin nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, rzucał inwektywami i stale był agresywny. Jego lista przewinień była dość spora, bo jak się okazało, nie był to już jego pierwszy taki wybryk w domowym zaciszu. Wobec mężczyzny toczy się bowiem postępowanie o przestępstwo znęcania się nad rodziną, w trakcie którego Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci m.in. zakazu kontaktowania się i zbliżania do rodziny na odległość nie mniejszą jak 50 metrów. Podejrzany miał za nic postanowienie prokuratorskie i wykorzystał fakt, iż jedna z córek zapomniała przekręcić zamek w drzwiach, w ten sposób wszedł do mieszkania swojej rodziny.

Krewki lubinian po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty m.in. naruszenia nietykalności cielesnej policjantów i ich znieważenia za co może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie również sporządzone zostanie wystąpienie o zmianę środków zapobiegawczych na surowsze czyli np. areszt.

Policjanci w trakcie interwencji nie odnieśli obrażeń radząc sobie z agresją napastnika. Dzięki ich postawie pokrzywdzona rodzina spędziła spokojną noc.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Krzysztof Pawlik
tel. 601 974 322

  • zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów
  • zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów
Powrót na górę strony