Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bez uprawnień jechał 105 km/h w obszarze zabudowanym i nie było to jego pierwsze przekroczenie prędkości!

56-latek został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Drogoszewice, po tym jak w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie jest to pierwszy raz kiedy kierujący narusza obowiązujące ograniczenia prędkości. Dodatkowo mężczyzna kilka lat temu stracił prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przekroczenie prędkości w warunkach recydywy grozi mandat w wysokości 3000 złotych i 13 punktów karnych. Natomiast za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień grozi grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.

Policjanci oleśnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Siedzący za kierownicą mężczyzna nie dostosował prędkości do obowiązujących ograniczeń. Miernik wskazał, że poruszał się z prędkością 105 km/h w obszarze zabudowanym.

Podczas kontroli drogowej mężczyzna poinformował policjantów, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, gdyż zostało mu zatrzymane parę lat temu za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych mundurowi potwierdzili ten fakt.

Dodatkowo 57- latek przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h popełnił wykroczenie w warunkach „recydywy”. Według obowiązujących przepisów za popełnienie takiego wykroczenia grozi mandat w wysokości 3000 zł i 13 punktów karnych.

Pamiętajmy, że jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Dlatego oleśniccy funkcjonariusze apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek wszystkich uczestników ruchu drogowego i przestrzeganie przepisów. Nie warto narażać życia swojego i innych użytkowników dróg!

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oleśnicy
st. asp. Bernadeta Pytel

tel. 601 589 781

Powrót na górę strony