Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Senior skusił się na „atrakcyjną” ofertę dofinansowania- został oszukany

Data publikacji 08.02.2024

Złotoryjscy policjanci prowadzą czynności dotyczące zawiadomienia 73-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna zainteresowany dofinansowaniem do zakupu i montażu pompy ciepła uczestniczył w spotkaniu, w trakcie którego udostępnił swoje dane. Okazało się, że zamiast umowy na wykonanie darmowej inwestycji została zawarta umowa na kredyt w wysokości ponad 30 tysięcy złotych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zgłosił się mieszkaniec jednej z podzłotoryjskich miejscowości, informując o oszustwie dokonanym na jego szkodę.

W rozmowie z policjantami wyjaśnił, że na swojej posesji znalazł ulotkę informującą o możliwości uzyskania dofinansowania, jednak nie było na niej żadnych szczegółowych danych.

Senior postanowił więc dowiedzieć się czego dotyczy dofinansowanie i jakie są jego warunki. W tym celu skontaktował się z osobą wskazaną na ulotce i jeszcze tego samego dnia doszło do spotkania w jego miejscu zamieszkania. W rozmowie z przedstawicielami firmy dowiedział się, że oferta dotyczy finansowania całości inwestycji zakupu oraz montażu pompy ciepła. Spotkanie trwało kilka godzin, po czym senior dowiedział się, że umowa oraz pozostała dokumentacja zostanie wysłana do niego pocztą. Jednak zamiast tego kilka dni później 73-latek otrzymał harmonogram spłat kredytu na kwotę ponad 30 tysięcy złotych.

Zgłoszona sprawa jest przedmiotem prowadzonego postępowania. Dolnośląscy policjanci apelują o rozwagę i ostrożność w podobnych sytuacjach. Pamiętajmy o ochronie swoich danych osobowych, które mogą zostać wykorzystane przez nieuprawnione osoby do czynów zabronionych.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Złotoryi
asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony