Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Przedsiębiorcza” para wrocławian odpowie za handel nielegalnym spirytusem i tytoniem

Przy jednej z ulic w centrum Wrocławia stoi garaż, a w nim do niedawna odbywał się handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi oraz spirytusem. Przestępczy proceder przerwali funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko tysiąc paczek papierosów oraz 90 litrów napojów spirytusowych. O dalszym losie dwojga „przedsiębiorczych” mieszkańców stolicy Dolnego Śląska zdecyduje teraz sąd.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej w garażu, przy jednej z głównych ulic w centrum Wrocławia, ujawnili dobrze prosperujący, lecz nielegalny biznes. Para mieszkańców stolicy Dolnego Śląska składowała oraz prowadziła tam sprzedaż nielegalnych wyrobów tytoniowych oraz napojów spirytusowych.

Kobieta odpowiadała za dystrybucję kontrabandy, natomiast jej partner dbał o to, aby na garażowych półkach nie zabrakło towaru. Mężczyzna pełnił również rolę „barmana”, rozcieńczając spirytus i mnożąc w ten sposób zyski z nielegalnego procederu.

Blisko tysiąc paczek papierosów oraz 90 litrów napojów spirytusowych nie posiadało polskich znaków akcyzy. Ujawniona kontrabanda została zabezpieczona przez funkcjonariuszy.

Przedsiębiorcza para z centrum Wrocławia będzie musiała liczyć się z zarzutami dotyczącymi naruszenia przepisów Kodeksu karnego skarbowego, Ustawy o Wyrobie Napojów Spirytusowych oraz Rejestracji i Ochronie Oznaczeń Graficznych napojów spirytusowych, jak też Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.

O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
mł. asp. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

  • zabezpieczona kontrabanda
  • zabezpieczona kontrabanda
  • zabezpieczona kontrabanda
Powrót na górę strony