Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla 40-latka zatrzymanego za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 12.02.2024

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu wobec 40-letniego wałbrzyszanina zatrzymanego w sobotni wieczór przez policjantów ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie, a następnie postawili zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany oraz grzybów halucynogennych, które przechowywał on w swoim mieszkaniu. Łącznie mundurowi zabezpieczyli na Nowym Mieście blisko pół kilograma narkotyków. W ten weekend w ręce wałbrzyskich policjantów wpadły jednak jeszcze dwie osoby z marihuaną i metamfetaminą.

Policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy w wyniku realizacji zebranych w sprawie informacji zatrzymali 40-latka w sobotę po godzinie 18:00 w jednym z mieszkań na Nowym Mieście. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli łącznie blisko pół kilograma narkotyków. Była to amfetamina, marihuana oraz grzyby halucynogenne. Zabezpieczona została także waga do porcjowania narkotyków, telefon komórkowy mężczyzny oraz blisko trzy tysiące złotych w gotówce, które mogą pochodzić z procederu przestępczego.

Dzięki zgromadzonemu w sprawie przez policjantów materiałowi dowodowemu decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu podejrzany został tymczasowo aresztowany na najbliższe 2 miesiące. Dzisiaj przed południem mężczyzna trafi do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie. Jako że działał w warunkach powrotu do przestępstwa, za posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W ten weekend policjanci zatrzymali jednak jeszcze dwie osoby z narkotykami. W piątkowe popołudnie ci sami policjanci ogniwa wywiadowczego skierowali się do Boguszowa-Gorc, gdzie w ich ręce w miejscu zamieszkania wpadł 21-latek z niewielką ilością metamfetaminy. Natomiast w niedzielę po godzinie 21:00 funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu na Białym Kamieniu zatrzymali 29-latka, który posiadał ze sobą woreczek wypełniony marihuaną. Teraz obaj mężczyźni również staną przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi im trzyletni pobyt w więzieniu.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony